Prawdziwa historia kryjąca się za stylem królowej ElżbietyW ostatnich latach królowa Elżbieta stała się znana z subtelnego i wyrafinowanego wyczucia stylu. Często jest fotografowana u boku męża w nienagannych strojach i skromnej palecie kolorów. Nigdy nie wychodzi zbyt daleko poza swoją strefę komfortu, przedkładając dopasowane spodnie nad spódnice, a proste ubrania nad wzory i ozdoby. A jednak, zanim królowa stała się globalną ikoną mody w oczekiwaniu, była kiedyś tak samo modna jak my wszyscy. Zauważono ją we wszystkim, od odważnego tartanu, przez nadruki w szachownicę, aż po bezrękawniki.

Królowa i jej moda

W historii Wielkiej Brytanii było 11 królowych panujących, od VI wieku do dziś. I choć każda z nich widziała coś innego w roli monarchini, wiele cech jest dla nich wspólnych: determinacja, wdzięk i pewność siebie, która wynika ze znajomości swoich mocnych i słabych stron. Jeśli jest jakaś królowa, która uosabia tę zasadę, to jest nią królowa Elżbieta II.

  • Królowa jest jedną z najbardziej stylowych kobiet na świecie, a od urodzenia wzbudza modowe kontrowersje. Jej romans z modą rozpoczął się, gdy była dzieckiem i trwa do dziś, dzięki czemu jest wzorem do naśladowania dla młodych kobiet na całym świecie.
  • W przeciwieństwie do wielu innych kobiet w życiu publicznym, królowa nigdy nie czuła potrzeby radykalnej zmiany swojego stylu czy wizerunku, aby pozostać aktualną. Zamiast tego dostosowała swój styl ubierania się do ciągle zmieniających się ról, jakie pełniła w czasie swojego panowania jako brytyjska monarchini.

Jako młoda księżniczka, zmysł modowy Elżbiety był bardzo podobny do większości kobiet z jej pokolenia. Uwielbiała nosić jasne kolory, kwiatowe nadruki, a przede wszystkim wzory. Chociaż jej ulubionymi kolorami były różowy i niebieski, trudno byłoby znaleźć w jej szafie artykuł odzieżowy w tych odcieniach. Księżniczka preferowała odważniejsze kolory, takie jak żółty, czerwony, biały i zielony.

Kiedy została królewską mamą

Kiedy Elżbieta została mamą, zmieniły się zasady mody. Musiała uważać na to, co nosi publicznie, aby nie odsłonić zbyt wiele swoich dzieci. Chociaż królowa przestrzegała tej zasady przez całe życie, raz została sfotografowana z dziećmi w bardzo odkrywczym stroju. W latach 60. księżniczka po raz pierwszy została matką, gdy urodziła księcia Karola. Był to czas wysokiej mody na całym świecie, a królowa nie była wyjątkiem. Zaczęła nosić proste, ale eleganckie ubrania w neutralnych kolorach. Był to również okres, w którym królowa zaczęła się bardziej interesować wzornictwem i tkaninami. Wykorzystała swoją królewską pozycję, aby poznać wielu znanych projektantów, w tym Sir Hardy'ego Amiesa. Garderoba przyszłego króla była pełna dobrze skrojonych ubrań, które łączył z neutralnymi kolorami, takimi jak granatowy, szary i biały. Przez całe lata 60. królowa nadal nosiła kilka kwiatów tu i tam, ale zawsze były one bardzo proste i eleganckie.