Napoje izotoniczne - wybierz najlepszeKiedy ćwiczysz, pocisz się i nadwyrężasz swoje ciało, musisz zatankować i nawodnić się po każdym treningu. Pomoże to przyspieszyć czas regeneracji, zmniejszyć bolesność i pomóc Ci poczuć się świetnie, gdy następnym razem uderzysz w siłownię. Nawet jeśli nie trenujesz ani nie wykonujesz żadnej aktywności fizycznej o wysokiej intensywności, odwodnienie jest nadal realnym zagrożeniem. Każdego dnia pocimy się z naszych twarzy i naszych ciał, zwłaszcza w miesiącach letnich, gdy na zewnątrz jest gorąco. Ilość wody, którą tracimy może być alarmująca średnio około dwóch do trzech litrów dziennie! Przyjrzyjmy się, dlaczego nawodnienie jest ważne dla Twojego organizmu, a także niektórym najlepszym napojom izotonicznym do nawodnienia po ćwiczeniach.

Gatorade: najpopularniejszy napój sportowy

Firma Gatorade wymyśliła i opatentowała napój sportowy Gatorade w 1965 roku. Został on pierwotnie zaprojektowany do użytku przez sportowców University of Florida Gators, aby pomóc im nawodnić się po treningach i imprezach sportowych. Zawiera on wodę, węglowodany, elektrolity i witaminy. Gatorade występuje w wielu smakach i ma kilka różnych opcji odżywczych, takich jak Gatorade Prime. Wielu sportowców woli Gatorade do innych napojów sportowych, ponieważ jest to wygodne, smakuje dobrze i nie rozstrój ich żołądków. Jest również na bardziej przystępnym końcu zakresu cenowego napojów sportowych. Jeśli masz zamiar wybrać napój sportowy, Gatorade jest bezpieczną opcją. Nawodni cię i pomoże uzupełnić elektrolity. Smakuje dobrze, co czyni go bardziej przyjemną opcją niż woda.

Propel i Vitamin Water

Proceed i Vitamin Water to jeden z najpopularniejszych izotonicznych napojów sportowych. Ta marka nie ma dużo cukru, co czyni ją zdrowszą opcją napoju niż Gatorade i wiele innych napojów sportowych. Propriet i Vitamin Water występuje w wielu różnych smakach, w tym tropikalnym splashu i tropikalnej burzy. Jeśli szukasz bardziej naturalnego napoju sportowego, Propriet i Vitamin Water jest dobrą opcją. Zawiera elektrolity, witaminę B6, B12 i witaminę C. Zawiera również mniej cukru niż Gatorade. Jeśli chcesz napój sportowy, który jest zdrowszą alternatywą dla Gatorade, Propriet i Vitamin Water jest dobrą opcją. Ma mniej cukru i jest dostępny w wielu różnych smakach.

Jedną z najważniejszych rzeczy do zapamiętania przy piciu wody jest nawodnienie... zanim poczujesz pragnienie. Czekając, aż poczujesz pragnienie, jesteś już za 8 piłką i możesz w rezultacie zachorować. Popijaj wodę przez cały dzień, aby pozostać nawodnionym i uniknąć bólu/zawrotów głowy. Możesz użyć butelki na wodę, aby śledzić, ile wody pijesz każdego dnia.