Joga - relaks dla każdegoJoga to świetny sposób na rozładowanie stresu i zwiększenie siły. Choć dość powszechne jest praktykowanie asan jogi w domu, na siłowni, w centrach odnowy biologicznej lub w studiach, istnieje tak wiele różnych odmian jogi, że trudno się zorientować, od czego zacząć. Istnieje wiele różnych rodzajów jogi z różnymi praktykami. Jedna rzecz, która je łączy? Wszystkie są nudnymi zajęciami, których nie warto próbować w domu, chyba że chcesz, aby twoi przyjaciele i rodzina pomyśleli, że jesteś strasznym dziwakiem, który rozmawia z drzewami. Mimo to uważamy, że praktyka jogi niesie ze sobą wiele korzyści. Ale który rodzaj jogi powinieneś zacząć ćwiczyć jako pierwszy? Przeczytaj ten artykuł, a dowiesz się wszystkiego, co musisz wiedzieć o jodze.

Od czego zacząć przygodę z jogą?

Joga to coś więcej niż tylko fizyczne pozy, które wielu ludziom się z nią kojarzą. Joga to praktyka, która ma pomóc ci odnaleźć równowagę i poczuć się bardziej związanym ze sobą i otaczającym cię światem. Praktykowanie jogi przynosi wiele korzyści, zarówno fizycznych, jak i psychicznych, w tym silniejszy system odpornościowy, mniej stresu i niepokoju, lepszy sen i więcej energii. Joga pochodzi od sanskryckich słów "yuj", co oznacza zjednoczyć lub połączyć, oraz "dhyāna", co oznacza kontemplację.

  • Praktyka jogi ma na celu zjednoczenie ciała z umysłem i duszą, aby stworzyć równowagę w człowieku.
  • W dzisiejszym świecie łatwo jest dać się wciągnąć w codzienną harówkę i stresy współczesnego życia.

Mądrzy ludzie już od czasów starożytnych wiedzieli, że najlepszym sposobem na walkę z tymi problemami jest konsekwentna praktyka jogi. Zajęcia jogi to doskonały sposób na rozpoczęcie przygody z jogą. Instruktor daje ci instrukcje i zwraca uwagę na twoją postawę i ułożenie ciała. To świetne rozwiązanie dla tych, którzy mieszkają w pobliżu studia jogi, ale nie dla tych, którzy chcą zacząć ćwiczyć w domu. Istnieje wiele różnych rodzajów jogi, które można ćwiczyć w domu. Jeśli chcesz spróbować jogi, ale nie wiesz, od czego zacząć, polecamy jogę relaksacyjną. Joga relaksacyjna to rodzaj jogi, która jest powolna i łatwa.

Zrozumieć jogę

Joga jest praktykowana od wieków, ale nie ma jednego właściwego sposobu jej uprawiania. Na praktyki i tradycje, które rozwinęły się z biegiem czasu, miały wpływ kultura i geografia. Oznacza to, że każdy rodzaj jogi spotykany na świecie będzie miał nieco inne praktyki i korzyści. Aby lepiej zrozumieć, czym jest joga, przyjrzyjmy się niektórym z jej różnych praktyk. Asana - jest to praktyka pozycji, która jest tym, co większość ludzi myśli o jodze. Asany są sercem jogi, niezależnie od tego, czy wykonuje się zajęcia typu flow, czy tylko trzyma się jedną pozycję. Oddychanie - joga to nie tylko praktyka fizyczna, ale także emocjonalna. Często ludzie koncentrują się tylko na pozach, a zapominają o oddechu. Medytacja - joga to nie tylko praktyka fizyczna, ale także emocjonalna. Często ludzie koncentrują się tylko na pozycjach, a zapominają o oddechu.