Czego filmy Disneya uczą nas o życiu i miłościMyszka Miki i przyjaciele nauczyli miliony dzieci zdrowych wartości, życiowych lekcji i ważnych prawd o miłości, szczęściu i innych sprawach. Pomimo przerażających czarnych charakterów i strasznych scen w filmach Disneya prawie zawsze można znaleźć pozytywne przesłanie, które sprawia, że po seansie czujemy się dobrze. Jest też wiele filmów Disneya o miłości - od przyjaźni, przez nieodwzajemnione zauroczenie, po znalezienie idealnego partnera. W filmach Disneya można znaleźć wiele różnych historii miłosnych, ale wszystkie mają jedną wspólną cechę: zakochanie się to ciężka praca. W filmach tych nie chodzi tylko o romanse, ale także o różne rodzaje miłości, których doświadczamy w ciągu całego życia.

Zaangażowanie w miłość jest warte ryzyka

W filmie Piękna i Bestia Belle jest piękną młodą kobietą, która zakochuje się w Bestii. Wie, że ten związek może narazić ją na niebezpieczeństwo, ponieważ mieszkańcy wsi boją się Bestii i nie rozumieją jej.

  • Belle jest gotowa zaryzykować wszystko dla miłości, ponieważ naprawdę wierzy w to, że Bestia potrafi się zmienić i stać się lepszym człowiekiem.

  • Priorytety i wartości są sprawdzane w każdym poważnym związku.

Gdy partner prosi cię o zrobienie czegoś, co ci nie odpowiada, decyzja, czy to zrobić, czy nie, jest papierkiem lakmusowym twojego zaangażowania. Czy w tej sytuacji jesteś gotów postawić partnera na pierwszym miejscu, nawet jeśli nie jest to coś, co normalnie byś zrobił? W końcu Belle i Bestia udowadniają, że ich miłość jest warta ryzyka bycia zranionym lub niezrozumianym. Pamiętaj jednak, aby w spełnianiu próśb partnera/partnerki zachować zdrowy rozsądek.

Zawsze należy być szczerym z osobą, którą się kocha

W filmie Frozen Anna jest bardzo impulsywna i zakochuje się w księciu Hansie w noc koronacji swojej siostry Elsy. Elsa przez lata zamykała się przed wszystkimi w królestwie, ponieważ posiada magiczną moc, która mogłaby być niebezpieczna, gdyby została ujawniona innym. Impulsywna decyzja Anny, by poślubić Hansa, nie informując o tym Elsy, może narazić obie siostry na niebezpieczeństwo. Anna ma szczęście, że ona i Elsa zostały uratowane przed strasznym losem. Kiedy się zakochasz, ostatnią rzeczą, jaką chciałbyś zrobić, jest zachowanie tajemnicy przed osobą, na której Ci zależy. Ukrywanie tajemnic przed ukochaną osobą może spowodować nieodwracalne szkody w Waszym związku. Nie musisz od razu mówić wszystkiego swojemu partnerowi, ale zawsze powinieneś starać się być szczery wobec ukochanej osoby.