Jak zapuścić brodę: Porady dla mężczyzn jak zapuścić idealną brodęZapuszczenie brody nie jest tak łatwe jak się wydaje. Zapuszczenie włosów na twarzy może wymagać czasu, wytrwałości i poświęcenia. Jeśli jesteś początkujący w zapuszczaniu własnej brody i zmagasz się z problemem, jak szybko zapuścić brodę, mamy dla ciebie propozycję. I tak, jest to doskonała okazja, abyś w końcu porzucił te argumenty "chłopaki vs. chłopaki" i skupił się na lepszych rzeczach w życiu niż to, kto wygląda bardziej męsko na zdjęciu. Utrzymywanie twarzy w cieple w sezonie zimowym jest czymś, z czym wszyscy walczymy w tym czy innym momencie.

Zacznij od czystej, krótkiej brody

Świetnym sposobem na rozpoczęcie zapuszczania brody jest czysta i krótka broda. Jeśli próbujesz zapuścić grubszą, pełniejszą brodę, to jest to świetny sposób na rozpoczęcie. Pozwoli ci to zobaczyć, jak rośnie twoja broda, a także jak szybko będzie rosła. Dzięki temu będziesz wiedział, ile czasu musisz poświęcić, aby Twoje włosy osiągnęły pożądaną przez Ciebie długość. Da Ci to również pojęcie o tym, jak wiele zabiegów pielęgnacyjnych będzie wymagała Twoja broda. Ale jest tak wiele różnych sposobów, aby to zrobić, że może cię to zaskoczyć! A może masz starszego krewnego, który potrzebuje pomocy w utrzymaniu komfortu w swoim własnym domu. Jeśli tak, to te wskazówki mogą pomóc Ci stać się ponownie ich pomocnym sąsiadem!

  • Jeżeli zdecydujesz się na czystą i krótką brodę, pomoże Ci ona zachować pożądany wygląd bez konieczności golenia.

  • Możesz wybrać dowolną długość zarostu, jednak najlepiej, aby nie był on dłuższy niż linia policzków, co pozwoli Ci uniknąć nadmiernego rozmycia.

Broda potrafi być jeszcze bardziej kapryśna niż włosy na głowie, warto dbać o nią od samego początku. Dzięki życiu z nią w zgodzie, będziesz posiadaczem pięknego i zachwycającego zarostu!

Zapuść bokobrody i wąsy

Zapuszczenie bokobrodów i wąsów pozwoli ci osiągnąć pożądaną grubość zarostu, podczas gdy ty będziesz czekać, aż twoje wąsiska się wydłużą. Wyhodowanie ich da Ci również pojęcie o tym, jak szybko będą rosły, co może zająć trochę więcej czasu niż w przypadku włosów na brodzie. Jednakże, posiadanie krótszych, grubszych wąsów i bokobrodów może być dla Ciebie pomocne, gdy czekasz aż reszta brody nadrobi zaległości. Najlepiej jest utrzymywać bokobrody i wąsy krócej niż brodę, aby nie wyglądać niezrównoważenie. Nie pozwól im rosnąć na tyle długo, by się kręciły lub podwijały, co u niektórych mężczyzn może wyglądać głupio. Jeśli chcesz zachować ich długość wystarczającą do zaplecenia, zakręć je za pomocą lokówki.